Várad-Futás, nyolcadik alkalommal

Április 22-én két év után végre újra napsütésben, már-már nyári melegben rendeztük meg a Város Napját és benne a Várad-Futást.

2004-ben próbáltuk ki először, hogy a várkertet hogyan lehet belakni, élettel - rendezvénnyel betölteni. Nos, az elképzelés működött, hiszen 15. alkalommal telt meg főző társaságokkal és fellépőkkel a várkert. A rendezvényhez 2011-ben csatlakozott a Várad-Futás, így ebben az évben nyolcadszor futották le a vállalkozó szelleműek a távot.

A 232 benevezett futó közül az abszolút győztes Kovács Bálint 8 perc 24 mp alatt teljesítette a több mint 2 km-t. A nők között a leggyorsabb Tóth Emese volt.

Az eredményhirdetést követő sorsoláson, ahol az összes benevezett futó rajtszáma esélyes volt, számos értékes nyeremény mellett ismét egy kerékpár volt a fődíj. Pontosabban ebben az évben Zádori János polgármester meglepetés ajándékaként két további szerencsés is biciklit nyert.